Červenec 2017

Doktorem snadno a rychle

7. července 2017 v 22:40

Často, když kamarádovi dám ibalgin nebo náplast, mě přepadne takový pocit, jako kdybych byla titulovaným chirurgem s několika lety praxe. A myslím, že každý z nás zažil podobnou situaci, jestli ne, tak jsem divná já, nebo vy.

Ale zkrátka vsadím se, že každý z nás už někdy googloval příznaky, které máte.

Já, jakožto titulovaný doktor s několika lety praxe, vždy určím příznaky. Bolest v krku, rýma, kašel... A podle toho vyhledávám (nejlépe na pochybných webech) jakou nemocí asi trpím tentokrát. Nejednou se mi stalo, že jsem s mobilem v ruce přiběhla za mamkou s prosbou, že musíme neprodleně jet do nemocnice, neboť mám mononukleózu, která odpovídala 2 z 6 příznaků, tudíž se jevila jako nejpravděpodobnější nemoc (Jelikož mi bylo moc zle na to, aby to bylo obyčejné nachlazení). Byla jsem si jistá, že si v tu dobu moje mamka myslela, že trpím demencí (jelikož jsem si googlovala příznaky a ty seděly) Ale já pořád dělám stejnou základní chybu.

Představte si odlehlou chatovou osadu. Tam se nacházím já se zbytkem mé třídy na školním výletě. Zrovna mě zaujala žlutá skvrna na mé ruce. Moje doktorské smysly automaticky odhalili žloutenku, takže jsem se musela vláčet přes celý areál k jediné wifině, kde jsem později zjistila, že je velmi pravděpodobné, že se jedná o žloutenku typu B. Nebýt mé kamarádky, kterou jsem prosila, aby hlídala, zda nemám žluté bělmo, pravděpodobně bych zburcovala učitelku, i rodiče, a oznámila jim moje nakažení vysoce infekční chorobou. Naštěstí je ona zvyklá na mé lékařské omyly a automaticky mi zabraňuje, jakkoliv rozšiřovat zprávy o mých "nemocích"

Ale zpátky ke googlování. Když už se dozvím, jakou nemoc mám (tentokrát skutečně od doktora) vyžívám se v hledání babských rad. Naposledy jsem dělala nějaký divný odvar ze skořice. Mohu vám s radostí oznámit, že to ničemu nepomohlo, vypadalo to jako bahno a blbě se to umývalo. Naštěstí mám ještě natolik rozumu, že jsem nezkoušela sníst hlávku česneku (neptejte se, jak jsem k tomu přišla.)

A teď rada do života. Strejda google je užitečný, ale titulovaný doktor to není, proto si radši zajděte někam na polikliniku.