Březen 2018

Dopisy jsou vzácné, aneb jak zničit schránku a sebe

20. března 2018 v 22:44
Přišel mi dopis.
Ne, nekecám, doopravdy. Moje jméno prosvítalo skrz matné sklíčko na schránce.
Nadšení, které jsem v tu chvíli pociťovala bylo větší než radost důchodce nad čerstvým letákem z Kauflandu. Prostě euforie!
Jenže euforii vystřídalo děsivé uvědomění, že je schránka zamknutá a já nemám klíče. Následující události bych popsala jako, panika, adrenalin a bezmoc.
Myslím si, že mé marné pokusy se dostat do schránky, byly pro sousedy lepší podívanou, než když jsem si v sobím overalu šla pro oběd k babičce.
Abyste mě pochopili, naše schránka je zamykací, což je asi normální, ale vzhledem k tomu, že do naší staré schránky stačilo bouchnout a otevřela se, to pro mě bylo něco nového, takový pokrok technologie je na mě zkrátka moc.
Long story short, jednoduše jsem rezignovala. Mechanismus schránky zvítězil.
Došla jsem domů, otevřela učení a pozorovala hodiny. Řeknu vám, to napětí bylo nesnesitelné. Co když to je nějaké předplatné? Nebo mi konečně KSČM poslalo předvolební kalendářík s Oldou Bubeníčkem(fakt chcete...)? Měla jsem chuť vyrvat dvířka schránky. Chápejte, dopis. To už tu dlouho nebylo. Naposledy jsem tenhle typ komunikace viděla na táboře, a to jenom proto, že jsem rodiče donutila mi dopis poslat. Jsem možná až ujetá na dopisy, ale v dnešní době se to považuje jako prestiž, možná až snobství, že vás někdo má natolik rád a pošle vám dopis, se známkou za zlodějských 16 Kč. Vždycky cítím pocit nadřazenosti, když otvírám obálku a dívám se žlutý papír a hrst žvýkaček, které mi mamka poslala.
A právě mamka ukončila mé trápení a hodila na stůl hroudu letáků. Nechápala, co do mě vjelo, když jsem se jí začala zběsile prohrabovat, ale za čas, co se mnou žije, si už musela na mou podivnost zvyknout.
Našla jsem ho! Rychlost, s jakou jsem ho popadla a utíkala do pokoje, se nedá určit v žádných fyzikálních jednotkách. Bez zbytečného čekání jsem roztrhla obálku. Z toho napětí jsem nadýchala, pomalu jsem vytáhla bílý papír, otevřela ho, a s hlasitou ránou jsou spadla ze židle. Další účet.